Son Haberler

Aylık Arşiv: Nisan 2016

Atatürk TBMM’nin Açılmasını Neden İstedi

Atatürk TBMM’nin Açılmasını Neden İstemiştir Kısaca Mustafa Kemal Atatürk, Meclisi kurmadan önce, millet adına karar verecek bir kurumun bulunmadığını düşünmüştür. Bu nedenle halk adına karar verecek meclisin açılmasını istemiştir. 23 Nisan 1920 ‘de ilk meclis açılmış ve böylece ulusal egemenlik ve bağımsızlık yolunda çok önemli bir adım atılmıştır. Devamını Oku »

Claude Shannon Kimdir Claude Shannon Doodle Oldu

Claude Shannon Doodle Taşındı Kısaca Claude Shannon Kimdir Doodle ekranına kapak oldu. Bilgi kuramının babası olarak da bilinen Claude Elwood Shannon ABD’li matematikçi, elektronik mühendisi ve kriptograficidir. 1937’de 21 yaşındayken Massachusetts Institute of Technology’de yüksek lisans tezi olarak yazdığı “Röle ve Anahtarlama Devrelerinin Sembolik Analizleri” adlı çalışmasında elektromanyetik rölelerin Boole cebiri kullanarak basitleştirebileceğini gösterdi. Bu sayede günümüzde kullanılan dijital bilgisayarların ... Devamını Oku »

Buz Nasıl Oluşur Ne Zaman Erir

Buz nasıl oluşur? Buz ne zaman erir? 2. Sınıf Buz, sıvı maddenin soğuk havanın etkisiyle beraber sıvı halden katı hale geçmesi şeklinde olur. Su 0 derece ve altındaki sıcaklıkta donmaya başlar. O dereceden yukarı sıcaklıkta ise sıcaklığın etkisiyle beraber erimeye başlar ve sıvı hale gelir. Sıcak havalarda buzun erimesi kolayca görülebilir. Etiket:buz nasıl oluşurbuz ne zaman erir Devamını Oku »

Soğanlı Bebeklerinin Öyküsünü Anlatan Kısa Bir Şiir Yazınız

Soğanlı Bebeklerinin Öyküsünü Anlatan Kısa Şiir Yazar Mısınız Kayseri’de bir ilçesinde Karşımıza çıkar bebekler Görenler hayran kalır İnsan bakmaya mecbur kalır Gazoz kapağından yapılır surat Yanaklar elma gibi al al Kalemle yüz boyandığında Çıkar ortaya soğanlı bebekleri Etiket:soganli bebekleri ile ilgili siirlersoğanlı bebekleri ile ilgili siirsoğanlı bebeklerinin öyküsünü anlatan kısa bir şiirSoğanlı bebekleri ile şiirler Devamını Oku »

Karagöz ve Hacivat İle İlgili Sloganlar

Karagöz ve Hacivat örnek sloganlar paylaşınız Örnek Sloganlar Karagöz Hacivat atışır, görenler hayran kalır. Karagöz ve Hacivat bizi güldüren bir zat. Gülerken düşündürür Karagöz’le Hacı Cavcav Hacivat Karagöz güldürür, herkesi düşündürür. Atışma Hacivat Karagözle güzel. Hacivat Karagöz deyip geçme az bir şey izle. Etiket:karagöz ve hacivat ile ilgili sloganlarKaragoz hacıvat ıcın slogankaragöz ve hacivat slogankaragöz ve hacivatla ilgili sloganlarkaragozle ilgili slogankaragozle ilgili sloganlarKaragüz hacivat ... Devamını Oku »

Kötü Zan İle İlgili Akrostiş Şiir

Kötü Zan İle İlgili Akrostiş Şiir Çalışması Yapınız Koyma kalbine kötü düşünceler Öyle yaparsan üzülürsün sen Tahmine dayalı düşünceler Üzer herkesi en derinden Zannın kötüsü zarar verir Arkadaşların arasını bozar Ne olur kötü zandan uzak dur Devamını Oku »

Kızılay’ın Faaliyetleri Nelerdir? Kısaca

Kızılayın Faaliyetlerinden bir kaçını yazınız Doğal afetler nedeniyle felaketzedelerin temel gıda, giyecek, çadır, ısınma, barınma gibi ihtiyaçlarını temin etmek. Kimsesizler için aş evleri açmak. Salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Savaş esnasında seyyar sağlık merkezi kurmak, yaralanan askerlerin iyileşmelerini hızlandırmak. Kan Bağış merkezi açarak gönüllü halktan kan toplamak ve daha sonra bu kanları ihtiyacı olanlara ulaştırmaktır. Etiket:kızılay\ın faaliyetleri kısaca Devamını Oku »

TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor Kısa

TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor Yazınız TBMM’nin olması bana, halkın da yönetimde söz sahibi olduğunu ve insanların özgürce seçtiği kişilerin devletin yönetiminde söz sahibi olduğunu ifade ediyor. TBMM adaleti, eşitliği, milletin yönetimde söz hakkının olmasını ve temsilcilerini kendisi seçmesini ifade eder. Devamını Oku »

TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor

TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor Kısaca Yazınız TBMM’nin olmasından halkın yönetimde söz sahibi olmasını anlıyorum. TBMM adaleti, eşitliği, milletin yönetimde söz hakkının olmasını ve temsilcilerini kendisi seçmesini ifade eder. Meclis sayesinde herkes özgür ve eşit bir hayat sürer, faydamıza olan yasa ve kanunlar TBMM’de çıkarılır yürürlüğe konulur. Etiket:TBMMnin olması neyi ifade ediyor Devamını Oku »

Çevremizdeki Katı, Sıvı ve Gaz Maddeler Nelerdir

Çevremizdeki Katı, Sıvı ve Gaz Maddelere Örnekler Veriniz Katı Maddelere Örnekler Silgi Kale Masa Sandalye Tuğla Sıvı Maddeler Örnekler Su Gazoz Kolonya Zeytinyağı Ayran Gaz Maddeler Örnekler Parfüm Su buharı Oksijen Etiket:çevremizdeki katı maddeler nelerdirgaz maddelerçevremizdeki katı maddelerçevremizdeki gaz maddeler nelerdirkatı maddelergaz maddeler nelerdirkatı maddeler nelerdirçevremizdeki sıvı maddeler nelerdirçevremizdeki katı maddelere örneklerçevremizdeki katı sıvı gaz maddeler nelerdir Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com