Son Haberler

Aylık Arşiv: Haziran 2016

Aspirinin Ham Maddesi Olan Ağaç Hangisi

Aspirinin ham maddesi olan ağaç hangisidir kısaca Aspirinin ham maddesi olan ağaç Söğüt ağacıdır. Söğüt, söğütgiller familyasından Salix cinsini oluşturan boylu ağaç veya bodur çalı halinde, çoğunluğu kışın yaprak döken, ender olarak da her dem yeşil kalan odunsu bitkiler. Söğüt ağacının kabuğundan elde edilen salisin vücutta metabolize olarak Aspirin ilacının aktif maddesi olan salisilik asit’e dönüştürülür. Devamını Oku »

Mumsema Kimdir? Mumsema Güvenilir Mi

Mumsema kimdir Mum hakkında Kısa Bilgi Mumsema.org adlı site 2006 yılından beri kurulmuş olan, genellikle dini konularda Müslümanları bilgilendiren İslami forum sitesidir. Site kurucusu halen İmam Hatip olarak görev yapan, ilahiyat mezunu, medrese eğitimi almış, ehli sünnet vel-cemaate bağlı değerli bir hocadır. Forumda mum veya mumsema adı altında paylaşımlar yapmaktadır. Sitede yazılan cevaplar güvenilirdir, özellikle de mum veya mumsema adı altındaki ... Devamını Oku »

Oruç Tutan Birinin Yanında Yemek Yemek Günah Mı

Oruç Tutan Birinin Yanında Yemek Yiyilir Mi Kısaca Hiç sebepsiz yer oruç tutmamak caiz değildir ve büyük günahtır.Oruç tutmayan kimse tutanların önünde onların canlarını çektirmek için bir şey yiyip içmesi çok çirkin bir davranıştır. Oruçsuz kimse zaruret hariç oruçluların gözlerinin önünde açıktan bir şey yememelidir. Devamını Oku »

Dem Vurmak Deyiminin Anlamı Kısaca

Dem Vurmak Ne Demektir Nedir Kısaca Bir şeyden söz etmek, bir konu hakkında düşüncelerini dile getirmek anlamına gelir. Örnek Cümleler “Yine sevdiği kızdan dem vurdu durdu.” “Yarışmacı aşırı sıcaklardan dem vurdu.” “Teknik direktör yaşanan sakatlıklardan dem vurdu durdu.” Devamını Oku »

Peygamber Efendimizin Kadir Gecesinde Okunmasını Tavsiye Ettiği dua

Peygamberimizin Kadir Gecesi İçin Tavsiye Ettiği dualar Nelerdir Peygamber Efendimiz bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde şu duayı yapmamızı tavsiye etmiştir. Hz. Aişe bir gün Peygamberimize: –«Ya Rasûlellah: Kadir Gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim?» diye sordu. Peygamberimiz şöyle buyurdu: “Allah’ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet.” (Tirmizi, Daavat, 12) Biz Müslümanlarda bu tavsiyeye uymalı bolca bu duayı okumalıyız. Devamını Oku »

Kulak Vermek Deyiminin Anlamı Kısaca

Kulak Vermek Anlamı Nedir Ne Demektir Yazınız Konuşulanları dikkatli bir şekilde dinlemek anlamına gelir. Örnek Cümleler Anne ve babanın uyarılarına bir kulak ver. Öğretmeninizin söylediklerine kulak verin. Söylediklerime kulak vermen gerekiyor. Devamını Oku »

Seyda Anlamı Nedir Seyda Ne Demek

Seyda Ne Demektir Kısaca Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde ilim ve irfan sahibi büyük alimlere de bu manada “seyda” denilir. Tasavvufi bir unvan olan seyda, efendi, hoca, şeyh, seyyid gibi manalara gelmektedir. Etiket:seyda ne demek Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com