Son Haberler

Aylık Arşiv: Temmuz 2016

Kaside-i Muzariyye Arapça Sözleri

Kaside-i Muzariyye Arapça ve Türkçe Okunuşlu Sözleri القصيدة المضرية في الصلاة على خير البرية للإمام البوصيري يا رب صل على المختار من مضر والأنبيا وجميع الرسل ما ذكروا وصل رب على الهادي وشيعته وصحبه من لطي الدين قد نشروا وجاهدوا معه في الله واجتهدوا وهاجروا وله آووا وقد نصروا وبينوا الفرض والمسنون واعتصبوا لله واعتصموا بالله فانتصروا أزكى صلاة وأنماها ... Devamını Oku »

Hz. Muhammed’e İlk Vahiy Hangi Ayda İndirildi

Peygamberimize İlk Vahiy Hangi Ne Zaman İndirilmiştir Peygamberimize indirilen ilk vahiy, Alak suresinin ilk beş ayetleridir. Peygamberimiz 40 yaşında iken 610 yılında Ramazan ayında Nur Dağındaki Hira mağarasında ibadet, dua tefekkür eder iken kendisine ilk vahiy nazil olmuştur. Devamını Oku »

Sevap Ve Günahlarımız Ne Zaman Yazılmaya Başlar

Sevaplarımız ve Günahlarımız Ne Zaman yazılmaya Başlar Kısaca Yazınız İslama göre kişi ergenlik çağına ulaşınca dinen mükellef sayılır ve dinin emir ve yasaklarına muhatap olur. Ergenlik yaşı ise kızlarda 9-12, erkeklerde ise 12-15 yaşlarıdır. Ergenlik çağına ulaşan bir kimsenin sevap ve günahları yazılmaya başlar. Devamını Oku »

Nasıl İmam Olabilirim

Nasıl İmam Olunur Kısaca Anlatınız İmam Hatip olarak görev yapabilmek için en az İmam Hatip Mezunu olmak ve DHBT sınavlarından gerekli puanı alıp, ardından çağrıldığınız mülakattan yeterli puanı alanız gerekmektedir. İmam Hatip Mezunu olmayanlar ise 2 veya 4 yıllık İlahiyat okuyarak bu sınavlara girebilir ve imam olabilirler. Devamını Oku »

Bir Kimsenin Sevap ve Günahları Ne Zaman Yazılmaya Başlar

Dinen bir kimsenin günah ve sevapları ne zaman yazılır kısaca Bir kimsenin mükellefiyet altına girmesi ve dinî hükümlerden sorumlu tutulabilmesi için Müslüman, akıllı ve ergenlik çağına girmesi gerekir. Müslüman ve akıllı bir kimse ergenliği girdikten itibaren sevap ve günahları yazılmaya başlar. Ergenlik yaşı kızlarda 9-15, erkeklerde ise 12-15 yaşlarıdır. Devamını Oku »

Ayet Nedir? Sure Nedir? Cüz Nedir? Kelimelerinin Anlamı

Ayet, Sure ve Cüz Sözcüklerinin Anlamları Nedir Kısaca Ayet, kelime anamı olarak ” delil, işaret” gibi anlamlara gelir. Terim anlamı olarak ise, Kuran’ı Kerim’de yer alan ve sureleri oluşturan bölümlere verilen isimdir. Kuran’da 6236 ayet vardır. Sure, kelime anlamı olarak, “yüksek mevki, etrafı etrafı surlarla çevrili şehir” gibi anlamlara gelir. Kavram olarak ise, “Kur’anı Kerim’in değişik sayıdaki ayetlerinden oluşan bölümlere” verilen isimdir. ... Devamını Oku »

Ergenlik Dönemi Ne Zaman Başlar

Ergenlik Dönemi Kaç Yaşında Ne Zaman ve Nasıl Başlar Ergenlik çağı, erkek çocuklarında 12-15, kız çocukları ise 9-15 yaşlarıdır. Erkek çocuğun ergenliğe girip girmediği ihtilam denilen rüyada iken cinsî boşalma ile; kız çocuğu ise aybaşı veya âdet denilen halin ortaya çıkmasıyla anlaşılır. Kişi, ergenliğe girmesiyle beraber yapıp ettiklerinden sorumlu ve dinin hükümlerine muhataptır. Devamını Oku »

Şiir Dünyası, Şiir Gönder, Şiirimi Yayınla, Şiir Dünyası, Şiirini Ekle, Şiir Paylaş

Ayrılık, Hasret, Aşk, Üzüntü, Sevgi Şiir gönder, Şiir yayınla, Şiir Dünyası, Şiirini Ekle Yazmış olduğunuz yada çok sevdiğiniz paylaşmak istediğiniz şiirleri bizlere yazarak internet aleminde kolayca paylaşabilirsiniz. Yorum kısmında yazacağınız şiirler kısa sürede admin tarafından onaylanacaktır. Aşk, vatan, Atatürk, ayrılık gibi her konuda şiirler yazabilirsiniz. Etiket:şiir ekle şiirimi yayınla Devamını Oku »

Çıngar Çıkarmak Deyiminin Anlamı Kısaca

Çıngar Çıkarmak Nedir Ne Demektir “Gürültü patırtı, karışıklık ve kavga çıkarmak” anlamına gelir. Örnek cümleler “Çıngar çıkarmadan oturtun şu kadını.” “Çıngar çıkarmadan üstüne yok.” “Küçük çocuk, babasının misafirlikteyken çıngar çıkarmaması konusundaki uyarılarına rağmen yine bildiğini okudu.” Devamını Oku »

Doğal Ortam Sözlük Anlamı Nedir

Doğal Ortam Sözlük Anlamı Kısaca Yazar mısınız İnsanoğlunun elinin değmediği sahalara verilen addır. Doğal ortam hiçbir şekilde değişikliğe uğramamış ortamlardır. Yeryüzünde insan elinin değmediği alanlarda, iklim, arazi şekli, toprak şartlarına göre canlılar (bitki ve hayvan) alana yerleşmekte ve bir denge kurmaktadır Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com