Son Haberler

Aylık Arşiv: Eylül 2016

Saygı Ve Hoşgörü İle İlgili Kısa Şiir

Saygı Ve Hoşgörü İle İlgili Kısa Şiirler Yazınız İNSANA SAYGI Saygı gerekir insana Aileye ve topluma Saygı olmazsa eğer Hoşgörü olmaz sonra İnsana saygı gerek Birbirlerini severek Kaynaşmalı insanoğlu Yarını düşünerek Etiket:saygı ve hoşgörü ile ilgili şiirsevgi saygı hoşgörü ile ilgili şiir kısasevgi saygı hoşgörü şiirleri kısasaygı ve hoşgörü ile ilgili şiirlersevgi saygı hoşgörü ile ilgili şiirsaygı hoşgörü ile ilgili ... Devamını Oku »

Yerleşim Birimi İle İlgili Cümleler

Yerleşim Birimiyle İlgili Cümle Kurunuz Yoğun kar yağışı bazı yerleşim birimlerine ulaşımı zorlaştırdı. Yerleşim birimlerimizi mutlaka temiz tutmalı, asla kirletmemeliyiz. Son yıllarda yerleşim birimlerinin tümünde gözle görülebilir şekilde değişimler olmuş. Devamını Oku »

Çok Görmek Deyiminin Anlamı Kısaca

Çok Görmek Nedir Ne Demektir Kısaca 1. Esirgemek, bir kimseyi o şeye değer bulmamak anlamına gelir. “Bir telefonu bana ok mu görüyorsun.” 2. Bir kimsenin yaptığını, davranışını yadırgamak anlamına gelir. ”Gel, çok görme bana bu işi.” Devamını Oku »

Hasret Çekmek Deyiminin Anlamı Kısaca

Hasret Çekmek Nedir Ne Demektir Kısaca Uzun zamandır uzakta bulunan sevdiği kimseye ya da yere kavuşmak isteği, özlemi içinde bulunmak, özlem duymak, çok özlemek. Örnek Cümleler “Benim kadar memleket hasreti çeken başka kimse yoktur herhalde.” “Yıllardan beri yurdumun hasretini çekiyorum.” Devamını Oku »

Tepesi Atmak Deyiminin Anlamı Kısaca

Tepesi Atmak Ne Demektir Nedir Kısaca Birdenbire çok öfkelenmek, çok sinirlenmek anlamına gelir. Örnek Cümleler “Tepesi atar atmaz salondakileri dışarı çıkardı.” “Tepesi atınca tanınamaz bir adam oluveriyor.” Etiket:tepesi atmaktepesi atmak nedir kısaca Devamını Oku »

Atatürk’ün Çocukluk Anılarından Birini Yazınız

Atatürk’ün Çocukluk Anılarından Birini Araştırınız Yazınız BENİ KOMUTAN SEÇERLERDİ Yeni evimiz küçüktü ama bahçesi büyüktü. Bu bahçede komşu çocuklarıyla askercilik oynardık. Askercilik oynarken, beni komutan seçerlerdi. Ben de karşımda hazır ola geçmiş arkadaşlara çeşitli görevler verirdim. Onlar da, emredersin komutanım deyip koşarak uzaklaşırlardı. Üç beş dakika sonra geri gelerek görevi tamamladıklarını söylerlerdi. Daha sonra onları sıraya sokar, uygun adım yürütürdüm. ... Devamını Oku »

Dilinde Tüy Bitmek Deyiminin Anlamı Kısaca

Dilinde Tüy Bitmek Ne Demektir Kısaca Sık sık söylemekten bıkmak, usanmak anlamına gelir. Örnek cümleler “Size söyleye söyleye dilimde tüy bitti.” “Büyüklerine saygılı olman gerektiğini söyleye söyleye dilimde tüy bitti.” Etiket:dilinde tuy bitmek deyiminin anlamı Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com