Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Çay Demlemeden Önce Neler Yapılır?

Çay demlemeden önce neler yapılır? kısaca yazar mısınız Çay demlemeden önce, malzemeler hazırlanır. Ocağın altı yakılır ve su kaynatılır. Ardından demliğe kuru çay konur ve en sonunda kaynayan su demlikteki kuru çayın üzerine ilave edilir. Bu şekilde çay demlenmiş olur. Etiket:çay demlemeden önce neler yapılır Devamını Oku »

Kaynak Kitaplara Üç Tane Örnek Veriniz

Kaynak Kitaplara Üç Tane Örnek Yazınız Kaynak kitaplar: Ders kitaplarını desteklemek için kullanılan kitaplara verilen addır. Kaynak kitap olarak genelde şu kaynaklar kullanılır; Ansiklopediler Sözlükler Dergiler Tarihi kitaplar Ders ve Çalışma kitapları Etiket:kaynak kitaplara üç tane örnek yazınızkaynak kitaplara üç tane örnekkaynak kitapları 3 tane örnek yazınızkaynak kitaplara örnek Devamını Oku »

Atatürk’ün Milli Tarihimize Verdiği Önemi Anlatan Özdeyişlerinden Bulduklarınızı Yazınız.

Atatürk’ün Milli Tarihimize Verdiği Önemi Anlatan Özdeyişleri Yazar Mısınız “Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat, insanlığı şaşırtacak bir hâl alır.” “Evvelâ millete tarihini, asîl bir millete mensup bulunduğunu, bütün medeniyetlerin anası olan ileri bir milletin çocukları olduğunu öğretmeliyiz.” Devamını Oku »

Mustafa Kemal Ülküsü Sadece Söz Değil Ne Demektir?

Mustafa Kemal’i anlamak bu değil? Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil ne demektir? Mustafa Kemal’in ulaşmak istediği hedef sadece sözle değildir. Onun ülküsü hem sözle hem de davranışlarla, ülkenin kalkınması için çalışmak ve her alanda amaçlarına ulaşma doğrultusunda çalışmaktır. Etiket:mustafa kemalin ülküsü ne anlama gelir Devamını Oku »

“Kitap En İyi Dosttur.” Ana Duygusunu İşleyen Bir Şiir

“Kitap En İyi Dosttur.” Ana Duygusunu İşleyen Bir Şiir Yazınız. Dost Dostu uzakta değil Kütüphanelerde ara Herkes gidince evine Kalır hep yanı başında Okursun saatlerce durmadan Öğrenirsen çeşitli bilgiler Ufkun açılır mı açılır Dostunla baş başayken… Etiket:kitap en iyi dosttur ana duygusunu isleyen bir siirkitap en iyi dosttur ile ilgili siirKitap en iyi dosttur ile ilgili şiirlerKitap en iyi dosttur ana duygusunu ... Devamını Oku »

Atatürk’ün Akıl, Bilim, Eğitim Öğretim Ve Dil İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk’ün Akıl, Bilim, Eğitim Öğretim Ve Dil İle İlgili Söylediği Sözlerden Bildiklerinizi Yazınız Milli Eğitim programımızın, Milli Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir. Cahillik yok edilmedikçe, yerimizdeyiz… İlim tercüme ile olmaz, inceleme ile olur. İlim ve fen ve ihtisas nerede varsa, sanayi nerede varsa, gidip öğrenmeye mecburuz. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Etiket:ataturkun akil bilim egitim ogretim ve dil ... Devamını Oku »

Atatürk’le İlgili Anıları Araştırınız. Bulabildiğiniz Bir Anıyı Sınıfta Anlatınız.

Atatürk’le İlgili Anı yazar mısınız TÜRK ORDULARI BAŞKUMANDANIYIM Afyonkarahisar’ın hatlarının çözülmesi sonunda birkaç Yunanlı tutsak, geceleyin Mustafa Kemal’in çadırına getirilmişti. Bunlardan birisi, Muzaffer Generalin doğup büyümüş olduğu Selanik’ten gelmişti. Yüz, kendisine yabancı gelmediğinden ve üniformasında da hiçbir bellilik görmediğinden kim olduklarını ve rütbelerini sormaya başlamıştı. – Binbaşı mısınız? – Hayır. – Albay mı? – Hayır. – Korgeneral mi? – Hayır. ... Devamını Oku »

Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki Rütbeleri Onbaşıdan, Orgenerale Kadar Sırasıyla Yazınız.

Günümüzde Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki Rütbeleri Onbaşıdan, Orgenerale Kadar Sırasıyla Yazınız. Günümüzde Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki rütbeler sırasıyla şu şekildedir; Onbaşı – çavuş – astsubay – asteğmen – teğmen – üsteğmen – yüzbaşı – binbaşı – yarbay – albay – tuğgeneral – tümgeneral – korgeneral – orgeneral. Etiket:günümüzde kara kuvvetleri komutanlığındaki rütbeleri onbaşıdan orgenerale kadar sırasıyla yazınızonbasidan orgenerale kadar olan rutbeleronbaşıdan orgenerale ... Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com