Son Haberler

Aylık Arşiv: Mayıs 2017

Başka Ülkelerdeki Çocuklar Niçin Sizden Daha Farklı Oyunlar Oynarlar? Niçin Sizden Farklı Giyinirler? Yazınız

Başka Ülkelerdeki Çocuklar Niçin Sizden Daha Farklı Oyunlar Oynarlar Kısaca Yazınız Ülkelerin oyunları, giyimleri ve yedikleri kültürel özelliklerine göre şekillenmektedir. Her ülkenin kültürel özellikleri aynı değildir. Bu nedenle her ülkede oynanan oyunlar, giyilen kıyafetler birbirinin aynısı değildir. Devamını Oku »

Atatürk’ün, Türk Toplumunun Yaşantısında Gerçekleştirdiği Değişimleri Yazınız.

Atatürk’ün, Türk Toplumunun Yaşantısında Gerçekleştirdiği Değişimler Nelerdir Kısaca Atatürk, Türk toplumunda birçok şeyi değiştirmiştir. Öncelikle yönetimini Cumhuriyet yaparak halkın kendi kendini yönetmesini sağlamıştır. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyarak kadın-erkek eşitliğini sağlamıştır. Medeni kanunla evlilikler kayıt altına alınmış, kılık kıyafet kanunuyla Tür toplumu çağdaşlaşmıştır. Devamını Oku »

Sel Baskınlarından Korunmak İçin Yapılması Gerekenleri Açıklayınız.

Sel Baskınlarından Korunmak İçin Yapılması Gerekiyor Kısaca Sel baskılarından korunmak için şunlar yapılmalıdır; Akarsu yataklarına ev inşa edilmemelidir. Ağaçlandırma çalışmalarına hız verilmelidir. Doğal bitki örtüsü korunmalı, tahrip edilmemelidir. İlkyardım çantaları hazır bulundurulmalıdır. Akarsular set ve barajlarla kontrol altına alınmalıdır. Devamını Oku »

Güzel Bir Çevrede Yaşamamız İçin Gerekli Hizmetleri Yürüten Belediye Birimlerini Öğreniniz.

Güzel Bir Çevrede Yaşamamız İçin Gerekli Hizmetleri Yürüten Belediye Birimlerin Adları Nedir Kısaca Güzel bir çevrede yaşamamız için gerekli hizmetler aşağıdaki birimler tarafından yürütülür; Fen işleri müdürlüğü Temizlik İşleri Müdürlüğü İmar ve şehircilik müdürlüğü Park ve bahçeler müdürlüğü Temizlik işleri müdürlüğü Zabıta müdürlüğü Devamını Oku »

Evinizde Kullandığınız İçme Suyu Nereden Geliyor?

Evinizde Kullandığınız İçme Suyu Nereden Gelir Kısaca Yazınız Yağmur, kar ve dolu suları barajlarda veya göllerde toplanır. Baraj ve göllerdeki sular içindeki zararlı maddeler arındırıldıktan sonra borularla evlere kadar ulaştırılır ve bu şekilde evimize içme suyu olarak ulaşır. Devamını Oku »

Milli Kültür Denilince Akla Ne Gelir

Milli kültür denilince akla ne geliyor? Milli kültür denince akla milletimizi yansıtan, milletimize kimlik kazandıran milli ögelerimiz geliyor. Mesela, gelenek ve göreneklerimiz, halk oyunlarınız, ata sporlarımız, bayrağımız vs.. Etiket:milli kültür denince aklınıza ne gelir Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com