Son Haberler

Aylık Arşiv: Eylül 2017

Kur’an-ı Kerim Mealinden, Güzel Davranışlarda Bulunmayı Emreden Bir Ayet Bularak Defterinize Yazınız.

Kur’an-ı Kerim Mealinden, Güzel Davranışlarda Bulunmayı Emreden Bir Ayet Yazar mısınız Rüştüne erişinceye kadar, yetimin malına ancak en güzel şekilde yaklaşın, verdiğiniz sözü de yerine getirin. Çünkü söz (veren sözünden) sorumludur. (İsra Suresi 34.ayet) Bu güzel davranışa ancak sabredenler kavuşturulur. Buna ancak (hayırdan ve olgunluktan) büyük payı olanlar kavuşturulur. (Fussilet Suresi 35.ayet) Devamını Oku »

İyiliği Emredip Kötülükten Sakındırmanın Önemi İle İlgili İki Hadis-i Şerif Öğrenip Defterinize Yazınız.

İyiliği Emredip Kötülükten Sakındırmanın Önemi İle İlgili İki hadis yazınız “Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin; buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğzetsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir” “Bana hayat bahşeden Allah’a andolsun ki, siz ya iyiliği emreder kötülükten alıkoyarsınız ya da Allah kendi katından sizin üzerinize bir azap gönderir. O ... Devamını Oku »

Yalan Ve Hile İle İlgili Hadisler Araştırıp Bunları Defterinize Yazınız.

Yalan Ve Hile İle İlgili Hadisler Araştırıp Bunları Defterinize Yazar mısınız “Kim ki yalan söylemeği ve yalanla amel etmeği bırakmazsa Cenâb-ı Hak o kimsenin yemesini içmesini bırakmasına hiç kıymet vermez iltifât buyurmaz.” “Bize silah çeken bizden değildir. Bize hile yapıp aldatan da bizden değildir” “Satan ve alan kimseler söz kesip birbirinden ayrılmadıkça alış verişi bozup bozmamakta muhayyerdir. Eğer doğru söyler ... Devamını Oku »

Scroll To Top
shared on wplocker.com