Son Haberler

Tasarruf Yapmanın Önemiyle İlgili Kısa Bir Öykü

Tasarruf Yapmanın Önemi İle Öykü Yazınız

İki kız kardeş varmış. Bunlardan birinin adı Elif, diğerinin ki ise Ayşe’ymiş. Elif, anne babasından aldığı harçlığı  har vurup haran savururken, Ayşe savurganlık yapmaz, parasının kıymetini bilirmiş.

Günlerden bir gün iki kardeş anne babalarından harçlık alıp okula gitmişler. Elif, tok olduğu halde teneffüste tüm harçlığını yiyeceklere kullanıp bitirmiş ve parasız kalmamış. Ayşe ise parasını boş yere harcamamış. İki kardeş eve giderken, oyuncakçı görmüşler. Elif, küçük bir ayıcığı çok beğenmiş, ancak parası olmadığı için alamamış ve ağlamış. Bunu gören Ayşe, ayıcığı Elif’e almış ve ona şu uyarıları yapmış.
– Kardeşim, okulda tok olduğun halde tüm paranı bitirdin ve parasız kaldın. Parasız kaldığın içinde ayıcığı alamadın ve ağladın. Halbuki paranı boşa harcamasaydın ayıcığı kendi paranla alabilirdin. Bundan sonra buna çok dikkat etmeni istiyorum” demiş. Elif’te kardeşinin söylediklerini can kulağıyla dinlemiş ve bir daha savurganlık yapmayacağını söylemiş.Sponsorlu BaglantilarBir önceki yazımız olan Tarihte Türklerin Yaygın Olarak Oynadıkları Oyunların Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket:
  • tasarruf ile ilgili kısa bir öykü
  • tasarruf yapmanın önemi ile kompozisyon
  • tasarruf ile ilgili öyküler
  • tasarrufla ilgili kısa öykü
  • tasarrufla ilgili öykü kısa


Sponsorlu Baglantilar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top
shared on wplocker.com